Flexibilná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 5 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

HOTELREGINA E FASSA
Taliansko, Val di Fassa, MAZZIN

LOKALITA

Val di Fassa

Počet vlekov:
12
Počet sedačkových lanoviek:
9
Počet kabinkových dráh:
3
Ťažké zjazdovky:
7
Stredné zjazdovky:
94
Ľahké zjazdovky:
24

Nadmorská výška:

1 320 - 2 945 m n.m.

Vzdialenosť od Bratislavy:

675 km

Popis:

Dolomiti Superski

Najrozsiahlejšia lyžiarska oblasť Talianska Dolomiti Superski ponúka 1 250 km zjazdových tratí, vďaka tomu sú Dolomiti Superski často nazývané aj „Mekka lyžiarov“. V Dolomiti Superski majú lyžiari na výber niekoľko druhov skipasov. V ponuke je lokálny pre jednotlivé lyžiarske areály, kombinovaný skipas a skipas pre celú oblasť Dolomiti Superski, ktorý umožňuje lyžovať v 12 ľubovoľných areáloch z celej oblasti.

 

Val di Fassa a Carezza 1 320 – 2 945 m n.m.
Skiareál ležiaci v samotnom centre Dolomitov medzi mohutným horským masívom Gruppo della Sella a najvyššou miestnou horou Marmoladou (3 343 m n.m.), je - pokiaľ ide o kvalitu lyžovania - špička v oblasti Dolomiti Superski a celého Talianska. Najväčším lákadlom pre každého lyžiara je svetovo známa Sella Ronda, lyžiarsky okruh lemujúci horský masív Gruppo della Sella a spájajúci v rámci jedného skipasu Val di Fassa a Carezza s takými lyžiarskymi gigantmi, akými sú Arabba, Val Gardena/Alpe di Suisi a Alta Badia.

Skipass:

Typy skipasov [ € ] 3 dni 6 dní
Dolomiti Superski     144     254
Val di Fassa / Carezza   124   218

Taliansko


TALIANSKO - JADRAN

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

BENÁTSKA RIVIÉRA
Už dlhé roky najžiadanejšia a najobľúbenejšia destinácia. Turistov láka predovšetkým pomerne krátkou vzdialenosťou zo Slovenska, dobrou vybavenosťou stredísk a najmä výbornými cenami ubytovania. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Benátok.
Lignano – má tri odlišné časti – Sabbiadoro, Pineta a Riviéra. Navzájom sú spojené 8 km dlhou plážou so zlatistým pieskom a čistým morom. Veľkou atrakciou pre deti i dospelých je vodný park, lunapark, zoologická záhrada Punta Verde a unikátne Oceanárium s preskleným vodným tunelom.
Bibione – moderné prímorské letovisko je známe svojimi širokými piesočnatými plážami s dĺžkou 7 km, ktoré sú starostlivo udržiavané, moderne vybavené, so skvelými službami a s bohatou ponukou športov. Množstvo kaviarní, reštaurácií, barov, obchodov a diskoték je situovaných predovšetkým na hlavnej promenáde.
Caorle – typické talianske mestečko založené pred viac ako 2 000 rokmi je známe kultúrou, históriou a tradíciami, ktoré sa snúbia so súčasnosťou. Caorle ponúka moderné turistické centrum, lemované 15 km dlhou plážou z jemného piesku s pozvoľným vstupom do mora. Nachádza sa tu jeden z najlepšie vybavených vodných parkov s toboganmi a zábavný lunapark.
Lido di Jesolo – najväčšie stredisko Benátskej riviéry s 15 km dlhou zlatistou plážou s jemným pieskom. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nielen more a slnečné pláže, ale i lákavé rozptýlenie v podobe aqauparkov, zábavných parkov a dlho do noci otvorených kaviarní, reštaurácií, obchodíkov, barov a diskoték.

STREDNÝ JADRAN
Oblasť stredného Jadranu predstavuje 300 km veľmi rozmanitého pobrežia. Najznámejšie talianske dovolenkové mestá sa nachádzajú v okolí Ravenny a Rimini, ktoré s množstvom zábavných centier, aquaparkov, delfi nárií a ďalších atrakcií, sú doslova rajom pre deti a milovníkov zábavy. Túto oblasť uzatvára hornatý polostrov Gargano v severnej časti regiónu Apúlia.
Milano Marittima – Stredisko Milano Marittima bolo navrhnuté ako „záhradné mesto“ a stalo sa jedným z najslávnejších stredísk v Taliansku.
Cervia – bývalá rybárska dedina situovaná medzi Ravennou a Rimini. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Milano Marittima, od ktorého je oddelená iba malebným vodným kanálom. Južné predmestia Cervie sa nazývajú Pinarella a Taggliatta. Cervia je moderné mestečko, ktoré ponúka široké možnosti športového vyžitia, tenisové kurty, minigolf, jazdenie na koni, kolkáreň, surfi ng, jachting a vodné lyže. Pláže sú piesočnaté, obkolesené píniovými hájmi s pozvoľným vstupom do mora. Ideálne prostredie na prežitie rodinnej dovolenky s malými deťmi.
Rimini – jedno z najväčších a najznámejších prímorských stredísk riviéry. Ponúka výbornú kuchyňu, historické pamiatky, športoviská, bohatý nočný život. Celá oblasť sa pýši čistými plážami (spoznáte ich podľa modrej vlajky, ktorá na pláži veje). Pohostinnosť provincie Rimini môžete okúsiť na všetkých miestach riviéry od San Mauro Mare na severe po Misano Adriatico na juhu provinciie. To všetko sú letoviská, ktoré sa pýšia nádhernými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s malými deťmi.
Misano Adriatico – nachádza sa v tesnej blízkosti známeho rušného letoviska Rimini. Lákadlom je pôvabné centrum „centro storico“, kde sa zachovalo mnoho zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok z obdobia antiky a rannej renesancie.

KALÁBRIA
Najjužnejšia časť apeninského polostrova, rozprestierajúca sa medzi iónskym a Tyrhénskym morom, s panenskou prírodou, horskými masívmi a okúzľujúcimi prírodnými scenériami, nenechá ľahostajného žiadneho návštevníka. Okrem teplého a príjemného podnebia ponúka sýtomodré more obmývajúce slnkom zaliate pobrežie.

PIZZO
Leží v malebnom zálive Sv. Eufémie, na pobreží Tyrhénskeho mora. Návštevníkom okrem jedinečnej širokej piesočnatej pláže ponúka aj množstvo barov, reštaurácií, pizzerií, obchodov a vynikajúcich zmrzlinární. Pizzo je preslávené zmrzlinou a známe tartufo (musíte ochutnať), pochádza práve z tohto mesta. Transfer z letiska Lamezia Terme trvá asi 40 minút.

TROPEA
Jedno z najnavštevovanejších miest Kalábrie, na rozhraní zálivu Sv. Eufémie a Gioia di Tauro. Mnoho zachovaných vzácnych historických pamiatok spolu s úzkymi uličkami vytvárajú neopakovateľný kolorit mesta. Turisti vyhľadávajú pobrežie kvôli krištáľovému moru a plážam s jemným bielym pieskom, ktoré spestrujú skalnaté útesy. K výbornej nálade prispieva aj množstvo zábavných podnikov a reštaurácií s ponukou jedinečných a doďaleka rozvoniavajúcich miestnych špecialít. Transfer z letiska Lamezia Terme trvá približne 1 hodinu.

CAPO VATICANO
Je nádherná prírodná oblasť, s hotelmi a rezidenciami, v okolí kúpeľného mestečka Tropea. Návštevníkov uchváti romantickými zátokami s piesočnatými plážami, prudkými skalnatými útesmi, krištáľovo čistým morom a pôsobivým výhľadom na Liparské ostrovy. Členité pobrežie v oblasti Capo Vaticano ponúka ideálne miesta na šnorchlovanie. Transfer z letiska Lamezia Terme trvá približne 1 hodinu a 30 minút.

SIMERI MARE
Menšie prímorské letovisko leží na pobreží Iónskeho mora, približne 20 km severne od mesta Catanzaro. Tunajšie pobrežie je pomerne ploché, s krásnymi plážami s jemným pieskom. Oblasť ideálna pre oddychovú rodinnú dovolenku. Transfer z letiska Lamezia Terme trvá približne 45 minút.

LAGO DI GARDA
Lago di Garda je najväčšie, najkrajšie a najnavštevovanejšie talianske jazero. Napriek svojej polohe sa v poslednom období stáva čoraz viac letnou rodinnou dovolenkou. Nachádza sa medzi Alpami a Pádskou nížinou. Kontrast vysokých hôr a subtropickej vegetácie pôsobí jedinečným dojmom. Je jednou z najznámejších cyklistických a windsurfingových top oblastí v Európe.

Pozdĺž pobrežia sa nachádza mnoho pôvabných mestečiek s jedinečnou atmosférou, voda jazera je priezračne čistá, pláže sú štrkovo kamienkové, na jazere funguje rozvinutá lodná doprava. Ak nemáte náladu na pláž ani na návštevu pamiatok, odporúčame návštevu niektorých zo zábavných parkov a aquaparkov Gardaland alebo Canevaworld, ktoré sa nachádzajú v juhovýchodnej časti jazera a sú lákadlom pre veľkých aj malých. Cesta autom zo Slovenska trvá len 7 hodín. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu.

PREČO DOVOLENKA PRI JAZERE LAGO DI GARDA?
Jazero je malý raj na upätí Dolomitov, rozdelený do troch regiónov – Trentino, Verona a Lombardia. Severná strana zasahuje do Dolomitov a je hornatá. Okolo jazera sa do neba týčia pravouhlé skaliská, pripomínajúce fjord. Najvyššou horou je Monte Baldo (1 700 m n.m.) – lanovkou sa vyveziete hore za pár minút a môžete si vychutnávať panoramatické nádherné výhľady na jazero. Naopak juh je rovinatý, ktorý skôr vo vás evokuje nádych prímorského letoviska, ale s kilometrami viníc a olivových hájov, kde sú roztrúsené malebné dedinky a agroturisma. Jedinečnosťou tejto oblasti je špecifi cká subtropická klíma, výborné podmienky na rast paliem, kvetín, citrusov a olivovníkov. Počas leta dosahujú najvyššie denné teploty až nad 30 stupňov Celzia. Vďaka ľadovcovému pôvodu je voda v jazere priehľadne čistá. Jazero má 50 km pláží. Vo väčších strediskách sa tiahnu dlhé promenády s plážami a mólami, mimo väčších miest prírodné pláže, kde si každý nájde svoje súkromie.

Jazero Lago di Garda je TOP športovou destináciou a TOP regiónom pre cyklistov. „Bikery“ tu nájdu nespočetné množstvo výborných trás, zjazdov pre všetky úrovne cestnej, či horskej cyklistiky. Dokonca hotely majú prispôsobené podmienky pre cyklistov. Z ďalších športových možností tu nájdete výborné podmienky na vodné športy, najmä pre windsurfi ng v severnej časti jazera, kanoe, feraty, paragliding, lezenie, turistiku, horolezectvo, nordic walking, jazdu na koni a tenis. V poslednom období tu boli vybudované desiatky golfových ihrísk.

Milujete taliansku stravu a víno? Ste na správnom mieste! Kvalitná a chutná strava spojená s pitím vína z tejto oblasti je pre gurmána zážitok a pôžitok. V kraji okolo mesta Bardolino sa pestuje známe červené a ružové víno rovnakého mena Bardolino. Južnejšie neodoláte svetoznámym vínam: Soave, Valpolicella a Lugano.

V posledných rokoch je dovolenka pri jazere Garda hitom rodinnej dovolenky. Kvalitne vybavené hotely a apartmány (3* hotely majú kvalitu 4*) a pre rodiny s deťmi si nenechajte ujsť návštevu Gardalandu. Gardaland je najväčší zábavný park v Taliansku, okrem detských tematických atrakcií, je tu najdlhšia horská dráha v Európe, s názvom Blue Tornado. Z ďalších atrakcií je jedinečná návšteva podzemnej vodnej atrakcie I corsari (piráti) v Európe, ďalej najdlhšiu rodinnú dráhu „Mammut“, ktorá bola vyrobená na motívy fi lmu Doba ľadová a mnoho ďalších nespočetných zážitkov a možností, dokopy 70 atrakcií. Vedľa sa nachádza Movieland – Caneva World, ktorý je prepojený s aquaparkom. Zo vzdialenejších výletov doporučujeme navštíviť Benátky, Veronu, Milano a Florenciu.

Riva del Garda – spoločensky najživšie mestečko leží na severe jazera, má najkrajšie pláže a bohatú nemeckú históriu. Je to obľúbené dovolenkové miesto Nemcov a Rakúšanov. Počas hlavnej sezóny sa tu koná množstvo koncertov a festivalov, diskotéky na pláži. Vďaka vetru, ktorý fúka každý deň popoludní je ideálnym miestom na windsurfi ng.
Gargnano – leží na západnom brehu jazera, medzi Limone sul Garda a Toscolano Maderno. Je to menšie a pokojnejšie stredisko s promenádou a námestím, kde si môžete vychutnať kávu a relaxovať. Gargnano bolo obľúbené miesto Mussoliniho, ktorý tu žil vo vile Feltrinelli. Milovníci surfu a plachtenia tu nájdu výborné podmienky. Každoročne sa tu koná slávna medzinárodná regata „Centomiglia“.
Toscolano Maderno – je situované pod mestečkom Gargnano, na západnom brehu jazera. Rozdelené je do dvoch živých centier, kde sa počas hlavnej sezóny organizujú festivaly a trhy. Je tu množstvo obchodíkov, reštaurácií, pizzerií, zmrzlinární, diskotéky a najdlhšia pláž s promenádou západného brehu. 4 km od Toscolana, v Gardone Riviera, je Múzeum Vittoriale, ktoré zachytáva život Gabriela d´Annunzia, známeho talianskeho vojnového hrdinu, básnika a spisovateľa.


SARDÍNIA
Ostrov je jedinečný a jeho čaro spočíva okrem iného aj v tom, že ho turisti z európy objavili na mape atraktívnych destinácií pomerne neskoro. Návštevníka očarí takmer nedotknutá príroda, nádherné azúrové more a piesočnaté pláže, na ktoré sú obyvatelia ostrova patrične hrdí.

Sardíniu mnohí nazývajú aj Ostrovom piatich farieb. Ružová symbolizuje plameniaky, divé ruže, na jar kvitnúce pivónie a jedinečnú energiu tunajších žien, zelená lesy, žltá slnko, modrá more a oblohu, poslednou farbou je strieborná, symbolizujúca historické mesto Nora. Pre tých, ktorí milujú históriu a architektúru, ostrov ponúka asi tritisíc vyhliadkových obranných veží, rímske a púnske mestá s kamennými amfi teátrami a kúpeľmi alebo svetoznáme nuraghy, ktorými je územie doslova posiate. O Sardínii sa hovorí aj ako o Karibiku Stredomoria. Slnečné lúče väčšinu dní v roku, nádherná príroda, malebné pláže s bielymi kamienkami, ktoré obmýva raz krištáľové, raz azúrové more, to len potvrdzujú.

COSTA SMERALDA
Oblasť, ktorá sa pýši mnohými nádhernými plážami, zaujímavými miestami a exkluzívnymi hotelmi, je najluxusnejšie miesto na Sardínii, navyše s vynikajúcimi podmienkami na šnorchlovanie a potápanie. O popularitu sa postaral aj istý bohatý šejk, ktorý si ju zamiloval a kúpil pozemky asi na 50 km severného pobrežia.

PALAU
Palau je jedným z najkrajších prímorských miest na pobreží Costa Smeralda. Z prístavu Palau vychádzajú trajekty na Korziku a súostrovie La Maddalena. V jeho okolií sa nachádza veľa zálivov, romantických zátok, nedotknutých pláží a malých skalanatých ostrovov vynárajúcich sa z krištáľovo čistého mora bohatého na podmorský život. Transfer z letiska v Olbii trvá 20 minút.

BAJA SARDINIA
Turisticky atraktívne stredisko pre tých, ktorí chcú tráviť dovolenku aktívne. Nájdu tu peknú pláž s množstvom vodných športov, barov, reštaurácií a obchodíkov v centre strediska alebo menšie, romantické pláže v okolitých zálivoch. V stredisku je vodný park Baia Sardínia s množstvom vodných atrakcií pre deti i dospelých, toboganov a šmykľaviek. Vo vzdialenosti len 5 km je exkluzívne stredisko Porto Cervo, ktoré očarí atmosférou luxusných značkových obchodov a reštaurácií, či jachtový prístav, v ktorom môžete stretnúť niektorú zo svetových celebrít, fi lmových hviezd alebo niekoho z kráľovskej rodiny. Neďaleko sa nachádza i golfové stredisko Pevero. Transfer z letiska v Olbii trvá približne 30 minút.

GOLFO ARANCI
Malé mestečko s asi 2 000 celoročne žijúcimi obyvateľmi je situované asi 20 km severne od Olbie a len 5 km južne od Porto Rotondo jedného z najznámejších letovísk Costa Smeraldy. Je známe svojimi krásnymi plážami, v okolí je asi 20 pláží, niektoré sú vybavené ležadlami, slnečníkmi a barmi a iné naopak, sú jednoduché a nevybavené - len voľná príroda bez zásahu človeka. Mestečko sa nachádza v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom na more a tiež výhľadom na ostrov Figarolo (neobývaný voňavý ostrov s borievkami, levanduľami a rozmarínom). Na promenáde sú aj detské ihriská a detské zábavné parky. Nachádza sa tu malý turistický a rybársky prístav. Golfo Aranci je tiež veľmi známe výskytom voľne žijúcich delfínov, ktoré je možné bežne pozorovať. Transfer z letiska v Olbii trvá asi 20 minút. BUDONI Nachádza sa na východnom pobreží Sardínie. V Budoni môžete obdivovať krásne pláže Cala de Budoni, Tanaunella, Sant‘anna, Ottiolu, Porto Ainuet. Transfer z letiska v Olbii trvá 30 minút.


TOSKÁNSKO
Malebná časť Talianska, kde sa prelína minulosť s prítomnosťou, je známa vďaka umeniu, histórii a charakteristickej pôsobivej scenérii. „toskánci“ sa môžu právom pýšiť, že majú skoro všetko najlepšie – architektúru, umelecké zbierky, nádhernú krajinu ponorenú do mierne ružových tónov a jedinečné talianske čerstvé produkty.

Toskánsko je región, ktorý sa nachádza v srdci Talianska a disponuje naozaj všetkým, čo na letnej dovolenke v Taliansku potrebujete. Nádherné pláže sú samozrejmosťou, niektoré sú obklopené aj píniovými hájikmi, takže ani slnečníky nebudú potrebné. Ak sa vám morská voda náhodou zunuje, Toskánsko ponúka riešenie – vyberiete si aquaparky, termálne kúpele alebo sa pozriete radšej na zasnežené vrchy hôr v blízkosti mesta Lucca? Máte chuť na umenie, prípadne by ste chceli vidieť najkrajšie talianske mesto? Nech sa páči, Florencia vás očakáva s otvorenou náručou. Považujete sa za gurmána a k vychutnávaniu krásnej architektúry potrebujete aj pohár naozaj dobrého vína? Vitajte v krajine vychýrenej svojím vínom, spomenieme len známe Chianti Classico. Veď už dávni Etruskovia (mimochodom, pamiatky na nich nájdete v krajine aj dnes) nazývali Toskánsko „Enotria“, v preklade „zem vína“. Jedna legenda dokonca tvrdí, že tri staré toskánske mestá – Castellina, Radda a Taille, založili politickú stranu liga del Chianti. Víno je jedným z hlavných potravín toskánskej kuchyne. Okrem neho do „základnej štvorky“ patrí extra panenský olivový olej, chlieb a rôzne druhy mäsa. Takto vzniká množstvo delikates, s ktorými sa stretnete aj na rôznych festivaloch a slávnostiach organizovaných v Toskánsku. Vyberte sa do tohto nádherného kraja a vychutnajte si všetko, čo vám ponúka.

AGROTURISTIKA V TOSKÁNSKU
Prázdniny v Toskánsku bol vždy romantický sen tých, ktorí milujú cestovanie. Stovky nádherných kamenných domčekov, ktoré v minulosti obývali poľnohospodári, boli kompletne zrekonštruované s bazénom a maximálnym komfortom. Dnes sú vyhľadávaným miestom turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta objaviť krásu tejto krajiny, ochutnať pravú taliansku kuchyňu a vybrané toskánske vína. V absolútnej relaxácii, ďaleko od turistického ruchu.

CASINO DI TERRA
Dedinka umiestnená v kopcoch medzi etruským pobrežím a Volterrou. Je ideálnym miestom pre milovníkov cykloturistiky, s množstvom cyklotrás uprostred krásnej toskánskej prírody.

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktoré sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Takmer všetky letoviská sú spojené miestnou železnicou, vedúcou tesne popri pobreží. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Florencie.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.